Poznejte Omán

Bezpečnost

Bezpečnostní situace v Ománu je dlouhodobě velmi stabilní a je nejvyšší ze zemí Středního východu. Pakliže by se situace změnila, tento článek obratem aktualizujeme nicméně v současné době (počátek roku 2019) je bezpečnostní riziko v zemi nižší než například v Paříži či Londýně.

Typy kriminality

Teroristické útoky se v celém Ománu včetně hlavního města Muscatu v posledních desetiletích nejsou evidovány a žádný turista na následky teroristického útoku nezemřel. Jedinou Vaší obavou tak může starost o osobní věci neboť se zde můžete setkat s drobnými krádežemi a výskytem kapsářů. Jejich míra je ovšem stejná jako kdekoliv jinde na světě. V posledních letech se v Ománu rozmáhají vloupání do domů. To se ovšem týká rezidentních obyvatel a nikoliv turistů.

Tresty pro hříšníky

Důvodem nízké úrovně kriminality jsou především drsné tresty, bohatství země a celkový historický vývoj, který byl velmi klidný. Všichni obyvatelé si současně uvědomují, že pro dobré obchodní styky a nárůst turistického ruchu je klíčová bezpečnostní situace a povědomí v zemi. Nejen vláda si je vědoma závislosti země na Ropě jejíž zásoby se tenčí a proto se velká část zisků investuje do průmyslu a odvětví cestovního ruchu.

Recenze od návštěvníků Ománu

Při pročítání debaty cestovatelů po Ománu je jasně vidět, že nikdo nemá špatnou zkušenost. Někteří sem létají každoročně v posledních patnácti letech se Omán umístil na pozici nejoblíbenější arabské země na světě. Někteří z nich se do Maskatu dokonce přestěhovali a žijí zde trvale.

Pokud Vám před příjezdem do země cestovatelé doporučují si zapůjčit auto a projet si zemi po vlastní ose automobilem – bývá to znak důvěry v tamní fungování celé společnosti.

Další bezpečnostní otázky

Jízda po místních silnicích, mezinárodní letiště či jízda v taxi? Bezpečnost na všech těchto místech je dobrá a riziko malé.Bezpečnost
4, hlasů: 7
Tajné nabídky zájezdů do Ománu
Informace o Ománu