Poznejte Omán

Doba letu do Ománu

Jaká je doba letu mezi Prahou a Ománem, resp. kolik času strávíte v letadle? Čistý čas, který strávíte při letu z Prahy do Ománu (obvykle Muscatu) ve vzduchu je něco málo přes 7 hodin. Pojďme se, ale na otázku dopravy do Ománu podívat podrobně.

  • doba přímého letu Praha – Omán: 6 hodin a 10 minut (to bohužel neexistuje)
  • délka přímého letu Praha – Omán: 4825 km

Reálná doba letu s mezipřistáním

Skutečná doba letu respektive přepravy z letiště v Praze na cílové letiště v Ománu vychází aktuálně nejrychleji od letecké společnosti Lufthansa v kombinaci s Oman Air s mezipřistáním v Mnichově. (z Prahy do Mnichova tedy letíte Lufthansou a následně přímo s Oman Air)

  • nejrychlejší doba přepravy z Prahy do Ománu na trase Praha–Mnichov–Muscat
    • = 7 hodin a 50 minut

Druhou nejrychlejší kombinací je letenka od společnosti Qatar Airways, která letí z Prahy přímo do Dauhá, kde přestoupíte na krátký přelet do Muscatu. Cena této letenky je ovšem od 20 tis Kč výše.

Vzdálenosti Praha – Muskat

Při zadání trasy mezi Prahou a Ománem nám plánovač vyhodí dobu jízdy 72 hodin (bez zastávek) s tím, že za 3 dny v automobilu ujedete vzdálenost přes 6 200 km. To by ještě nebylo nic dramatického a bez problémů by se dal naplánovat výborný euro-arabský výlet, pokud by se nejelo přes Sýrii, Jordánsko a Saúdskou Arábii.

Tyto země nejsou příliš bezpečné, ale různé úřadování a poplatky pro projetí těmito zeměmi jsou velmi nákladné a psychicky náročně. Nechme tedy tuto variantu stranou a pojďme se podívat na leteckou dopravu.

Letecká doprava z ČR do Ománu

Bohužel v současné době nejsou mezi Českou republikou a Ománem žádné přímé letecké trasy. Je nutné tedy minimálně jednou přestupovat. Nabídka leteckých společností je ovšem širší a individuální letenka z Prahy do Ománu se pohybuje kolem 11 000 Kč po celý rok.

Proto pokud se objeví zájezd pod 20.000 Kč, který samozřejmě zahrnuje letenku + ubytování + volitelnou stravu je výhodnější zvolit dovolenou s CK než si ji řešit individuálně.

Letecké společnosti z Prahy do Ománu

Pokud byste zvolili nejlevnější variantu poletíte s British Airways, jejiž linka je vedena přes Londýn a tak trochu nelogicky poletíte nejprve dále od Ománu a pak s jedním palivovým přistáním v Abú Dhabi do Ománu. Cenový rozdíl je pár stovek a tuto variantu proto nedoporučujeme.

Další, také ne zcela ideální variantou jsou lety se švýcarským dopravcem Swiss, který operuje let z Prahy do Muscatu (kód letiště MCT) s hodinovým mezipřistáním v Curychu a následně ještě s palivovým mezipřistáním v Dubaji. Doba letu z Curychu do Ománu s mezipřistáním je 7 hodin a 45 minut.

Odlety z Mnichova

Pokud bydlíte nedaleko našich západních hranic a rozhodnete se letět přes Mnichov máte možnost zvolit luxusní společnost Qatar Airlines a odletět do Muscatu s jediným mezipřistáním v katarském městě Doha. Cena letenky se podobně jako se společností Swiss pohybuje spíše nad hranicí 12 000 Kč.

Z Mnichova je v určité termíny navíc možné zvolit přímý let Mnichov – Muscat s leteckou společností Oman Air a to za 12 113 Kč! Let z Mnichva trvá 6 hodin a 20 mminut a zpáteční let díky proudění vzduchu 7 hodin a 20 minut.

Dle našeho názoru je nejlepší variantou letenka od společnosti flydubai, která letí z Prahy do Dubaje, kde je 4 hodinové mezipřistání a pak již let rovnou do Muscatu. Celková doba letu během, které se přepravíte z Prahy do Muscatu je tak 12 hodin čistého času. Odlet z Prahy je vždy v 13:25 s příletem do Ománu v 04:20. Cena letenky 12 179 Kč je tedy náš vítěz.

Doba letu na mapce

Doba letu Praha – Omán Srovnání letů z Prahy do OmánuDoba letu do Ománu
4.8, hlasů: 6
Tajné nabídky zájezdů do Ománu
Informace o Ománu