Poznejte Omán

Mapa Ománu

Stáhněte si podrobnou turistickou mapu Ománu nebo prohlédněte mapy online. Země Omán se geograficky nachází v Jihozápadní Asii. Hraničními celky jsou Arabské moře ze západní strany, Ománský záliv ze severní strany, Spojené arabské emiráty a Saudská Arábie ze západní strany, Jemen z jižní strany.

Délka pobřeží je téměř 3 200 km. Hranice se Saudskou Arábií dosahuje 680 km, se SAE pak 410 km a s Jemenem na jihu 290 km.

Rozloha a informace o povrchu

Omán se nachází na jihovýchodní čtvrtině Arabského poloostrova a rozlohou je veliký 310 000 km². Převážná část 82% země je složena z údolí a pouští, 15% jsou vysoké hory a jen 3% pobřežní přívětivý povrch.

Pobřeží na mapě

Právě pobřežní místa jsou od zbytku poloostrovu odříznuta pouští – ta sloužila po staletí jako přirozená ochrana před okolním dění. Poušť Rub al Khali je i dnes velmi obtížně prostupná a patří k těm nejméně pohostinným na světě.

Základní dělení Ománu sestává z šesti oblastí – Ruus al Jibal, Al Batinah, Maskat, ostrov Masirah, Ománské vnitrozemí a governát Dhofar. Jednotlivé celky budeme postupně doplňovat.

Mapy ke stažení

Prohlédněte si

Různé mapy Ománu

 

Mapa Ománu onlineMapa Ománu
5, hlasů: 2
Tajné nabídky zájezdů do Ománu
Informace o Ománu