Poznejte Omán

Omán: Počasí únor

Jaké počasí panuje v Ománu v měsíci únoru? Je podnebí zde vhodné k návštěvě nebo raději volit jiné období v roce? Omán je jednou z mála destinací, která ještě není příliš políbena masovým turismem, jako je tomu například v sousedních Spojených arabských emirátech.

Pokud tedy chcete před nevlídnou středoevropskou zimou odlétnout do teplých krajin s puncem nepoznanosti, Omán je naprosto ideální destinací! V tomto článku vám přineseme informaci, jaké počasí zde vládne v jinak mrazivém únoru.

Ze zimy rovnou do léta

Omán leží na jihovýchodě Arabského poloostrova, východně od Spojených arabských emirátů, takže jestli hádáte, že i zde bude přes zimní měsíce vládnout velice příjemné počasí, nemýlíte se. Protože Omán leží na severní polokouli, i zde je únor jedním z nejchladnějších měsíců v roce.

Nemusíte se však bát, že by vám bylo nějak chladno. Průměrné teploty jsou tu v tento měsíc okolo 26 °C, ovšem není výjimkou, že vystoupají velice snadno přes 28 °C a zamíří až k magickým 30 °C.

Nejvhodnější čas na návštěvu

Z tohoto důvodu je tak měsíc únor jeden z nejvhodnějších měsíců pro návštěvu této pohádkové země, neboť čím blíže se datum blíží létu, je zde samozřejmě tepleji. Není tak výjimkou, že v letních měsících maximální teploty dosáhnout až k 50°C, což vytváří pro nezvyklého Středoevropana de facto infarktové podmínky.

Aktuální počasí

Počasí Omán v únoruTeplota azurově modrého moře

Pokud si navíc nemůžete svou dovolenou představit bez plavání v prohřáté azurové mořské vodě, taktéž nepřijdete zkrátka. Průměrná teplota vody se tu totiž v únoru pohybuje okolo velice příjemných 25 °C.

Na větrné počasí zapomeňte

Občas se cestovatelům, kteří utíkají před zimou, stane, že v jejich vysněné destinaci sice vládne krásné teplé počasí, nicméně je ale znepříjemňováno silným větrem. Tady se vám nic podobného nestane.

Vítr tu v únoru vane naprosto minimálně, a pokud se nějaký objeví, většinou jeho rychlost není vyšší, než 15 km/h, takže vás pouze příjemně osvěží, ale nebude obtěžovat.

Deštník? Pouze jako slunečník!

Na deštníky tu můžete taktéž zapomenout, neboť zimní měsíce jsou zde z dlouhodobého hlediska ty nejméně deštivé. Za celý únor se tu déšť objeví v průměru pouze v jediný den a i v tomto případě se jedná spíše o krátkou přeháňku.

Nemusíte tak mít naprosto žádné obavy, že by vám dovolená propršela, či se vám slunce schovalo za mraky. Průměrný slunečný svit tu totiž trvá až 10-11 hodin denně, přičemž zde vládne velice silný UV index, takže si přibalte i opalovací krém. Tady se totiž jistě opálíte.Omán: Počasí únor
4.8, hlasů: 5
Tajné nabídky zájezdů do Ománu
Informace o Ománu