Poznejte Omán

Teplota moře v Ománu

Omán je přesně takový Orient, jak si ho asi každý vždy představoval. Nabízí nesčetný počet památek a zajímavých míst. Stává se však také místem pro dovolenou pro ty, kteří příliš turistickému poznávání neholdují a od dovolené si slibují pouze lenošení u vyhřátého moře, na překrásných plážích s luxusním servisem. Tohle všechno vám totiž Omán může nabídnout také!

Luxusní koupání bez mačkání

Výhodou v této – prozatím – méně obvyklé destinaci budiž fakt, že ji evropští turisté ještě příliš neobjevili, takže se na místních úchvatných plážích nebudete nijak mačkat. Navíc kvality místního koupání dosahují opravdu těch nejlepších a co je nejpříjemnější – koupat se tu dá po celý rok!

Muscat v létě? Voda jako kafe

Těmi nejoblíbenějšími přímořskými destinacemi jsou zde Muscat a Salalah. Protože Muscat leží na březích Ománského zálivu, jsou zde teploty vody po celý rok stálejší, než je tomu v Salalahu, který leží na otevřeném Arabském moři.  Tyto rozdíly jsou nejvíce markantní zejména v letních měsících, kdy je moře u Salalahu nejchladnější – přesto má ale stále vyhřátou teplotu okolo 24 – 25°C. V tu samou dobu však voda v Muscatu dosahuje teplot, které míří až ke 32°C.

Za zimním koupáním do Salalahu

Naopak v zimních měsících vítězí v soutěži o teplejší vodu Salalah, kde se můžete koupat v moři, které má teplotu přibližně 25 – 26°C, což je o nějaké 2°C více, než ve stejné době v Muscatu.

Rozhodnutí je jen na vás

Dá se říci, že v ostatních měsících jsou teploty moře v obou destinacích víceméně stejné a pohybují se konstantně v rozmezí od 25 – 27°C, maximálně s rozdílem 1 – 2°C. Rozhodně tedy neuděláte chybu, ať si pro svou vysněnou dovolenou zvolíte Muscat či Salalah.Teplota moře v Ománu
4.5, hlasů: 2
Tajné nabídky zájezdů do Ománu
Informace o Ománu