Poznejte Omán

Teplota moře

Omán je přesně takový Orient, jak si ho asi každý vždy představoval. Nabízí nesčetný počet památek a zajímavých míst. Stává se však také místem pro dovolenou pro ty, kteří příliš turistickému poznávání neholdují a od dovolené si slibují pouze lenošení u vyhřátého moře, na překrásných plážích s luxusním servisem. Tohle všechno vám totiž Omán může nabídnout také!

Luxusní koupání bez mačkání

Výhodou v této – prozatím – méně obvyklé destinaci budiž fakt, že ji evropští turisté ještě příliš neobjevili, takže se na místních úchvatných plážích nebudete nijak mačkat. Navíc kvality místního koupání dosahují opravdu těch nejlepších a co je nejpříjemnější – koupat se tu dá po celý rok!

Muscat v létě? Voda jako kafe

Těmi nejoblíbenějšími přímořskými destinacemi jsou zde Muscat a Salalah. Protože Muscat leží na březích Ománského zálivu, jsou zde teploty vody po celý rok stálejší, než je tomu v Salalahu, který leží na otevřeném Arabském moři.

Tyto rozdíly jsou nejvíce markantní zejména v letních měsících, kdy je moře u Salalahu nejchladnější – přesto má ale stále vyhřátou teplotu okolo 24 – 25 °C. V tu samou dobu však voda v Muscatu dosahuje teplot, které míří až ke 32°C.

Za zimním koupáním do Salalahu

Naopak v zimních měsících vítězí v soutěži o teplejší vodu Salalah, kde se můžete koupat v moři, které má teplotu přibližně 25 – 26 °C, což je o nějaké 2 °C více, než ve stejné době v Muscatu.

Rozhodnutí je jen na vás

Dá se říci, že v ostatních měsících jsou teploty moře v obou destinacích víceméně stejné a pohybují se konstantně v rozmezí od 25 – 27 °C, maximálně s rozdílem 1 – 2 °C. Rozhodně tedy neuděláte chybu, ať si pro svou vysněnou dovolenou zvolíte Muscat či Salalah.

Aktuální předpověď

Měsíční předpověď teplot vody

Teplota moře Omán měsíčně

Teplota moře Omán měsíčněTeplota moře
4.8, hlasů: 4
Tajné nabídky zájezdů do Ománu
Informace o Ománu