Poznejte Omán

Vízum Omán

Pokud vás některý z našich článků o Ománu zaujal natolik, že byste rádi tento stát navštívili, asi vás ještě zajímá, zdali je nějaké omezení, které vstupu do země brání. Odpověď je ano, ale toto omezení je v podstatě pouze formálního charakteru a spočívá v zakoupení vstupního víza.

Vízum stačí vyřídit až na místě

Od roku 2004 totiž občané České republiky patří mezi ty, kteří si vstupní vízum mohou zakoupit hned po příletu, na mezinárodní letiště v Muscatu, případně na kterémkoliv hraničním přechodě. Není tedy žádný problém zemi navštívit kupříkladu ze sousedních Spojených Arabských Emirátů a udělat si tak ještě jeden nezapomenutelný výlet.

Kolik stojí vízum do Ománu?

↓ Délka pobytu OMR Dolary $ Euro €
0 – 10 dní 5 280 13 10
10 – 30 dní 20 1100 50 40

S CK zcela bez starostí

V případě, že do Ománu cestujete s cestovní kanceláří, nemusíte se o vyřízení víza pravděpodobně starat vůbec. Vše by totiž měla obstarat přímo vaše cestovní kancelář a informovat vás, co bude k jejímu vyřízení potřeba.

Náležitosti pro vízum

Pokud však cestujete na vlastní pěst, jediné, co k získání vstupního víza po příletu či překročení hranic potřebujete, je mít při sobě váš cestovní pas, s platností ještě alespoň 6 měsíců po ukončení platnosti víza a dále také zaplacení poplatku, ve výši 5 ománských riálů, což je přibližně 330 Kč. Nutno ještě dodat, že toto běžné turistické vízum má platnost 30 dnů.

Vízum dopředu? Zbytečná administrativa

Velvyslanectví Ománu ve Vídni

V případě, že byste však měli své vízum raději vyřízené ještě před vaší cestou, je možné o vízum zažádat dopředu, na Velvyslanectví Ománu. To nejbližší se však nachází bohužel až v rakouské Vídni, na adrese Währinger Straße 224, a je tak nutné udělat si menší výlet.

Pro vyřízení pak budete potřebovat mít vyplněnou žádost o vízum, dále cestovní pas (se stejnou dobou platností jako při vyřízení víza na místě), 3 průkazové fotografie a dále též písemné potvrzení vašeho zaměstnavatele o zaměstnání a výši příjmu, to vše navíc v anglickém překladu a trojím vyhotovení. Je vidět, že administrativní složitost je v tomto případě skutečně veliká a tak je na rozhodnutí každého, jestli si vízum vyřídí již takto dopředu, anebo jednoduše přímo na místě.

Přijeli jste lodí? Vízum mít nemusíte!

Poslední zajímavostí, při vstupu do Ománu je, že pokud jste do něj připluli lodí a zdržíte se pouze v přístavu či samotném městě, za účelem prohlídky či nákupů, nemusíte si vízum vyřizovat vůbec!

Vyplněné vízum do Ománu

Vyplněné vízum do OmánuVízum Omán
5, hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů do Ománu
Informace o Ománu